Zdrowie
Zdrowe odżywianie receptą na długie życie

Zdrowe odżywianie receptą na długie życie

Zdrowe odżywianie jest niezwykle ważnym aspektem życia człowieka, bowiem to ono ma wpływ na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne. Wdrażając nowy jadłospis do naszej codzienności powinniśmy zwracać uwagę na kilka aspektów, poczynając od składników odżywczych, a kończąc na ekologicznym pochodzeniu danych produktów – ważne jest by wybierać te, które nie są przetworzone oraz te niezawierające koncentratów, dodatków i barwników. Motywacją do rozpoczęcia zdrowego odżywiania jest fakt, że życie w zgodzie i miłości ze swoim ciałem oraz naturą jest kluczem do szczęścia i długiego życia.

Warzywa i owoce w codziennym menu

W menu człowieka, odżywiającego się zdrowo obowiązkowo zagościć powinny wegetariańskie warzywne soki, które – oprócz wspaniałego smaku – zapewniają dużą dawkę witamin, błonnika oraz energii. Jednak to nie koniec zalet – świeże, prawdziwe soki warzywne w łatwy sposób zaspokajają dzienną porcję tych produktów, a także pomagają przyjmować wszelkie składniki odżywcze organizmowi, co nie jest zwykle tak oczywiste w przypadku jedzenia surowych lub gotowanych warzyw.

polskie pomidory, soki pomidorowe, naturalne soki nfc

Picie soków warzywnych

Picie soków warzywnych regularnie niesie za sobą szereg innych zalet, takich jak wzmocnienie odporności oraz utratę nadmiernych kilogramów. W tym najlepiej pomoże nam sok pomidorowy, który jest najmniej kalorycznym sokiem ze wszystkich, tylko 17 kcal na 100 ml soku. Dla porównania coca cola ma 50 kcal na 100 ml. Czyli 1 szklanka soku pomidorowego zawiera około 40 kcal. Kolejną ważną cechą jest znacznie ograniczenie ryzyka wystąpienia chorób takich jak Alzheimer czy przewlekłe choroby jelit. Sok jabłkowy zawierający dużą ilość pektyn pomoże w problemach jelitowych.

Domowe soki

Jeśli nie jesteśmy w stanie robić soków w domu, warto wybierać te pochodzące z polskich, ekologicznych upraw. Takie produkty pozwolą na picie soków o najwyższej jakości, które w swoim składzie nie będą zawierać żadnych szkodliwych substancji, a dodatkowo nie będą one pozbawione tych dobrych i odpowiednich dla organizmu. Wiele osób narzeka na trudnośći z przyrządzeniem odpowiedniego soku w domu. Problem sprawia dobre odfiltrowanie pozostałości i konieczność wypicia soku tego samego dnia, ponieważ nie jest pasteryzowany. Inne osoby sięgają po gotowe soki z wygody i braku czasu. Domowa produkcja soków wymaga dużo czasu, miejsca i odpowiedniej sokowirówki wolnoobrotowej lub wyciskarki.

1