Zdrowie
Postanowienia noworoczne – zdrowa dieta zdrowe życie od Nowego Roku

Postanowienia noworoczne – zdrowa dieta zdrowe życie od Nowego Roku

Nowy Rok zawsze kojarzy się z nowymi postanowieniami i nawykami. Warto jednak pamiętać o tym przez cały rok, bo każdy dzień jest dobry na zmianę.   Nie jesteśmy za radykalnymi zmianami, bo takie są zawsze ciężkie do zrealizowania. Proponujemy zacząć od wprowadzenia kilku dobrych nawyków które doprowadzą do lepszego zdrowia i samopoczucia. U nas poskutkowało, więc dzielimy się tym z Wami. 

  1. Picie wody – niby każdy o tym mówi, ale każdy o tym zapomina. Pamiętajmy o tym, że nasz organizm średnio potrzebuje 1l napoju na 30 kilogramów masy ciała. Napisaliśmy “napoju”, gdyż niekoniecznie musi być to woda. Postawmy na naturalne produkty – bez cukru i konserwantów. Oto kilka propozycji: 
  • Aby woda smakowała lepiej możemy dodać do niej owoce, zioła oraz przyprawy. Truskawki, limonkę, cytrynę, miętę lub nawet laski cynamonu. 
  • Odstaw sklepowe izotoniki. Zrób swój zdrowy domowy. Użyj 10g soli, 1 l wody i wyciśnij jeden cytrus. Sok z kiszonych ogórków lub kapusty to też izotonik. 
  • Zioła- Twój organizm podziękuje Ci za nie. Pokrzywa, melisa, czystek, rumianek. Staraj się codziennie zaparzyć któreś z nich. 
  • Zacznij poranek od jednej szklanki wody z cytryną – pobudzi to organizm do życia!
sok pomidorowy, soki nie z przecieru pomidorowego,
  1. Jedz orzechy i nasiona – pestki dyni, wiórki kokosowe, orzechy włoskie, nerkowca, laskowe oraz migdały. To tam znajdziemy witaminę B, E, potas, niacynę, miedź, magnez, kwas foliowy, białko i żelazo. Odstaw witaminy i zacznij stosować naturalne produkty.
  1. Pamiętaj o wysiłku fizycznym. Najlepiej na świeżym powietrzu. Jeśli nie masz na to sił lub chęci to nic straconego. Idź na spacer! Dziennie trzeba zrobić 10 tys. kroków. Jeśli dasz radę, to super. My zazwyczaj pod wieczór robimy 40min. marsz i wychodzi około 6 tys. To nadal dobry wynik! 
  1. Zadbaj o jelita – jedz kiszonki. Podobno jelita to drugi mózg. Jedzenie kiszonek to naturalny i najprostszy sposób aby o nie zadbać. Codziennie rano wypijaj 100-250ml zakwasu z buraka, soku z kiszonej kapusty lub ogórka. Nasze kiszone warzywa możesz używać jako dodatek do potraw, kanapek a do wieczornego seansu mogą służyć jako przekąska. 
  1. Staraj się jeść dużo warzyw i owoców. Wybieraj produkty nieprzetworzone z zaufanych źródeł. 
  1. Ogranicz cukier – jeśli pijesz kawę lub herbatę z cukrem to stopniowo zmniejszaj jego ilość. Finalnie będziesz się rozkoszował smakiem herbaty i nie będzie Ci go brakowało. 
1

1 thought on “Postanowienia noworoczne – zdrowa dieta zdrowe życie od Nowego Roku

Comments are closed.