Soki
Kuracja sokowa – czy dieta sokowa jest zdrowa?

Kuracja sokowa – czy dieta sokowa jest zdrowa?

Nie od dziś wiadomo, że owoce i warzywa są źródłem cennych składników pokarmowych. Zapewniają nie tylko dobre samopoczucie, ale także zdrowie. Z tego względu w codziennym jadłospisie każdego człowieka nie powinno ich zabraknąć. Warto pamiętać o tym, że porcję warzyw i owoców można zastąpić szklanką soku.

Wartości odżywcze soku

Skład jednego owocu, np. pomarańczy i szklanka 100% soku pomarańczowego pod względem wartości jest bardzo podobny. Oprócz tego nie ma zbyt dużych różnic między wartościami odżywczymi soków świeżo wyciśnietych oraz tych, które zostały przemysłowo wyprodukowane, jednak bez dodatku cukru. Najlepiej stawiać na naturalne soki 100% nie z koncentratu.

Kuracja sokowa – czy to jest zdrowe?

Eksperci sugerują także, że organizm ludzki lepiej trawi owoce i warzywa w płynie, niż w postaci stałej. Świeże soki zawierają cały komplet witamin, czyli A, E, C, PP, potas, witaminy z grupy B, wapń, fosfor, sód, magnez, żelazo oraz całe mnóstwo przeciwutleniaczy, które wymiatają z organizmu wolne rodniki. Dzięki temu wykazują działanie przeciwzapalne, antynowotworowe, antyoksydacyjne oraz przrciwstarzeniowe.  Od czasu do czasu warto także spróbować kuracji sokowej, przez kilka dni spożywając wyłącznie soki. To pozwala szybciej stracić zbędne kilogramy i przywrócić skórze zdrowy wygląd. Taka dieta wzmacnia także układ immunologiczny. Przed jej rozpoczęciem warto jednak skonsultować się z lekarzem.

sok jabłkowy nfc tłoczony na zimno, naturalny sok jabłkowy

Sok sokowi nierówny

Jak już wiadomo, soki to bogate źródło witamin. Warto jednak sprawdzić, czy to co pijemy jest sokiem, czy napojem lub nektarem. Chcąc dostarczyć organizmowi wszystkich wyżej wymienionych składników odżywczych, najlepiej sięgnąć po soki 100%. Warto wybierać świeże soki, lokalnie wytwarzane z ekologicznych surowców. Tego typu soki zachowują wszystkie wartości i właściwości owoców i warzyw: zapach, smak oraz witaminy i składniki mineralne. W naturalnych sokach znajduje się skoncentrowana dawka składników odżywczych. Szklanka soku z owoców lub warzyw rano, dostarcza energii na cały dzień, dlatego warto włączyć je do swojej diety.

0

Dodaj komentarz ksiadz szuka przyjaciółki randki