Uncategorized
Zakwas buraczany to bardzo zdrowa przekąska o każdej porze dnia

Zakwas buraczany to bardzo zdrowa przekąska o każdej porze dnia

Buraki to bardzo zdrowe warzywo, które można spożywać na różne sposoby. Warto także wspomnieć, że zakwas z buraków ma bardzo dużo właściwości. Między innymi wzmacnia nasze naczynia krwionośne. Zakwas z buraka ma dobroczynny wpływ na nasze jelita. Sok z kiszonego buraka czy też sok z kiszonej kapusty na czczo jest bardzo zdrowy. Najlepiej jest go pić bez żadnego rozcieńczenia. Kiszone soki przywracają równowagę kwasowo-zasadową w organizmie.

Zakwas z buraka na jesień

Kiszonki i kiszone soki mają także właściwości dzięki, którym można uniknąć zachorowania na nowotwory. Są bardzo dobre na odporność naszego organizmu. Dlatego warto, jest je pić szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Należy także wspomnieć, że zakwas buraczany pomaga także w przypadku cukrzycy. Dlatego też jest on polecany cukrzykom. Watro, także dodać, że taki zakwas buraczany jest bombą witaminowo- mineralną. Przepis na zakwas buraczany jest bardzo prosty i można go zrobić samemu w domu. Zakwas z buraków wzmacnia wydolność organizmu oraz wspiera pracę nerek i wątroby.

Artykuł: Sok pomidorowy – właściwości

Zakwas z buraka na obniżenie cholesterolu

Taki zakwas reguluje również poziom cholesterolu i przeciwdziała zapaleniom. Warto także pić kiszonki z buraka lub zakwas, gdy jesteśmy przeziębieni, gdyż dzięki swoim właściwościom skraca on długość przeziębienia. Dobrze jest zrobić zakwas ze świeżych buraków. Należy korzystać ze świeżych buraków, które można zasadzić w swoim ogrodzie lub na balkonie. Dzięki temu będziemy mieć dostęp do tych warzyw przez cały rok. Warto także dodać, że taki zakwas buraczany mogą pić również dzieci, które nie są uczulone na buraki. Są one dla nich również zdrowe dla ich organizmów. 

0