Najwyższą wydajnością z 1 kg owoców lub warzyw wyróżniają się pomidory, ok 80-90%. Można jednak zauważyć różnicę w konsystencji, pomidory malinowe dają sok bardziej gęsty i jednorodny natomiast pomidory czerwone mają sok raczej wodnisty i łatwiej rozwarstwiający się, dlatego przed spożyciem nalezy wstrząsnąć opakowaniem. Najniższą wydajność mają buraki, ok 50%, zarówno podłużne i okrągłe, tylko 50%. Jednak mimo małej zawartości soku kaloryczność i bogactwo witamin jest bardzo wysokie. Soki buraczane często są mieszane z sokiem jabłkowym, aby uzyskać słodszy, bardziej przystępny do spozycia smak. Jabłka mają wydajność od 60-80% w zależności od odmiany jabłek. Większe, bardziej soczyste jabłka będą zawirały w sobie więcej soku, mogą być mniej kwaśne, a bardziej słodkie. Natomiast małe jabłka, zwłaszcza stare odmiany zawierają mniej soku jednak w smaku będą bardziej urozmaicone i kwaśniejsze.
Wszystkie owoce i warzywa są myte na specjalnej myjce z bieżącą wodą. Spłukiwane zostają wszystkie nieporządane pozostałości tj. liście, ogonki, szypułki, kurz i inne zabrudzenia.
Owoce są wstępnie rozdrabniane na mniejsze kawałki, nie są mielone na drobną miazgę, aby nie podnieść temperatury masy. Rozdrobnione owoce trafiają na wałki prasy wolnoobrotowej.
Uzyskana miazga zostaje zgniatana na prasie hydraulicznej bez podgrzewania. Sok tłoczony na zimno nie pieni się, prasa obraca się z bardzo małą prędkością, ale bardzo dużą siłą, dlatego jesteśmy w stanie uzyskać duża wydajność z 1 kg.
Uzyskany sok jest filtrowany, zostają oddzielone pozostałe kawałki owoców, skórki, szypułki i nasionka, aby pozyskać czysty, jednorodny sok. Soki pomidorowe wyróżniają się większą gęstością przez większą zawartość miąższu.
Proces pasteryzacji przebiega w temp. ok. 82 st.C. Proces pasteryzacji odbywa się w zamkniętym układzie.
Soki są hermetycznie nalewane nalewakiem bez dostępu tlenu do różnych opakowań, butelki 330ml, 750ml, worki 3L i 5L. Proces nalewania odbywa się w zamkniętym układzie.